nabídkový katalog malých produkcí, které můžete pozvat k sobě do bytu

ohromné maličkosti až do domu

Věnováno Ctiboru Turbovi, který chtěl – po zkušenostech z Francie – v Čechách zavést tradici „domácího divadla“ už v první polovině 90. let minulého století.

SAD Tyto produkce doporučuje časopis Svět a divadlo

I V TĚŽKÉ DOBĚ POMOHOU OHROMNÉ MALIČKOSTI AŽ DO DOMU

 

SPOLEK KAŠPAR

Ivan Vyrypajev Iluze

Ivan Vyrypajev ILUZE; činohra; Láska, to je práce! Hořká komedie jednoho z předních současných ruských dramatiků. Rozebírat dávno minulé události nebo tak abstraktní prožitky, jako jsou láska, porozumění či smysl života, nebývá vždy dobrý nápad…
Počet diváků není předem omezen; věk 15+
Hrají – Jitka Nerudová, Eva Elsnerová, Jan Potměšil, Jan Zadražil/Míla Tichý / překlad - Tereza Krčálová. Režie – Jakub Špalek. Dramaturgie - Lenka Bočková.
Délka představení 1 hodina, 40 minut s přestávkou.
Rozměry „jeviště“ 6x6 m. Možnost přisvítit, pokud to bude potřeba. 1 stůl, 3 židle a možnost zavěsit či opřít dvě cedule s nápisy. Bezbariérový přístup.
Cena  14.000,- Kč
Představení si můžete objednat na: Blanka Štrayblová, produkce Spolku Kašpar; tel. 608010978, kaspar@divadlovceletne.cz

„Celým večerem jako kdyby se vinula podprahová, pouze tušená melodie, kolísající v různých kadencích mezi melancholickými tóny konečnosti a podivínským rytmem stařeckého třeštění. Obě herečky i herci se obracejí přímo do publika, jejich ústy jako kdyby hrdinové příběhu naléhavě promlouvali k divákům, snažíce se z bezpečné pozice těch, co už to mají za sebou, upozornit na skryté nástrahy života.“ (Blanka Křivánková, Svět a divadlo 2/2017)

„Ta blízkost je až agresivní. Bojíte se pohnout, abyste něco z toho nenarušili. Jsou tak pravdiví!!! Nebudu líčit děj dnešní hry s názvem Iluze, nemělo by smysl popisovat, co se musí prožít. Můžu říct jediné, je to ohromná síla.“ (Michaela Jendruchová, Vlasta)